گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1399/12/23 - 08:13
  • تعداد بازدید خبر : 142
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

چرا برای برخی بیماران مبتلا به کووید-19، آنتی بیوتیک (داروهای ضد باکتری) تجویز می شود

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه، راهنمای پاسخ به این پرسش که چرا برای برخی بیماران مبتلا به کووید-19 با وجود ویروسی بودن عامل بیماری، آنتی بیوتیک (داروهای ضد باکتری) تجویز می شود را منتشر کردند.

168040.mp3 چرا برای برخی بیماران مبتلا به کووید-19، آنتی بیوتیک (داروهای ضد باکتری) تجویز می شود

از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا، اطلاعات حاصل از مطالعات در چندین کشور حاکی از تجویز آنتی بیوتیک در بیماران مبتلا به کووید-19 است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، آنتی بیوتیک ها در درمان کووید-19 موثر نیستند. آنتی بیوتیک ها فقط می‌توانند عفونت های باکتریایی و نه عفونت های ویروسی را درمان کنند. حال سوال این است که چرا با وجود ویروسی بودن عامل بیماری، آنتی بیوتیک (داروهای ضد باکتری) برای برخی بیماران مبتلا به کووید-19 تجویز می‌شود؟
ویروس کرونا باعث ایجاد عفونت تنفسی می شود که می تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند. ضعیف شدن سیستم ایمنی، می تواند خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی را افزایش دهد و فرد را برای مبارزه با بیماری با دشواری روبرو سازد. نتایج مطالعه ای بر روی 247 بیمار کووید-19 بستری در ووهان چین نشان داد که 15 درصد از آنها -و نیمی از کسانی که فوت کرده اند- به عفونت های باکتریایی مبتلا شده اند. بنابراین پزشکان ممکن است از آنتی بیوتیک ها، جهت پیشگیری و یا درمان عفونت های باکتریایی ثانویه مانند ذات‌الریه باکتریایی، به عنوان بخشی از فرایند مراقبت بیمار استفاده کنند.
آنتی بیوتیک ها ویروس را درمان نمی کنند بلکه فقط در برابر عفونت های باکتریایی موثر هستند. از آنجا که ابتلا به عفونت تنفسی می تواند سیستم ایمنی را ضعیف کند، بنابراین افراد مبتلا به کووید-19 ممکن است برای پیشگیری و درمان عفونت های باکتریایی ثانویه آنتی بیوتیک را دریافت کنند.

  • گروه خبری : گروه خبری RSS,بهداشت,عفونی,روشنگری و پاسخ به شایعات,راهنما و دستورالعمل‌ها,گزارش تفصیلی
  • کد خبر : 168040

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید