• تاریخ انتشار : 1402/06/21 - 18:08
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 486
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه

دکتر قناعتی: مهمترین عامل قدرت کشورهای جهان در آینده قدرت علمی است

دکتر قناعتی در نشست با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه، در جریان توسعه فعالیت‌‌ها و چالش‌های این گروه قرارگرفت و تاکید کرد: همراهی اعضای هیئت علمی، یکی از عوامل موفقیت اجرای برنامه‌هاست.

نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در نشست ۲۱ شهریور ۱۴۰۲، دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران،  با بیان اینکه تصمیم گیری در دانشگاه مبتنی بر جامعیت و نه مصالح شخصی است افزود:  خود را همانند و هم اندازه  سایر اعضای هیات علمی میدانم و معتقدم باید تصمیماتی اتخاذ شود که در راستای جامعیت دانشگاه، پیشبرد علم و منافع گروه ها باشد.
 رئیس دانشگاه،  یکی از عوامل موفقیت اجرای برنامه‌ها را در همراهی اعضای هیئت علمی دانست و گفت: اگر قرار است رشته‌ای ادغام یا تفکیک شود باید در راستای منافع مردم، دانشگاه و نظام سلامت باشد. برای تصمیم گیری در گروه بیهوشی و مراقبت های ویژه  کارگروهی را تشکیل دهید و با تفاهم کارها را پیش ببرید.  
دکتر قناعتی با اشاره به موفقیت‌های دانشگاه در این دوره مدیریتی گفت: در این مدت با تاکید بر برنامه محوری، اقدامات خوبی صورت گرفته است و نسبت به سایر دانشگاه‌ها پیشرفت خوبی داشته‌ایم. افزایش دریافتی دستیاران و کارورزان، اصلاح سقف کارانه و مالیات پلکانی، ساخت بیش از 180 محصول دانش بنیان، تولید ده ها دارو با فناوری های پیشرفته، بکارگیری روش های نوین درمانی، تحولات آموزشی، افزایش درآمد گردشگری سلامت و راه اندازی دانشگاه سبطین در رقابت با دانشگاه های معتبر جهانی و... از جمله موفقیت هایی است که به دست آمده است.  
دکتر قناعتی برتری علمی و نفوذ علمی را مهمتر  از نفوذ سیاسی و اقتصادی و نظامی دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران الگوی آموزش عالی، ایجاد شبکه بهداشت و اقتصاد سلامت و... در کشور عراق است. براساس مطالعات آینده پژوهی، علم در افزایش قدرت کشورها نقش تعیین کننده ای دارد و در آینده کشورهایی موفق هستند که دانش بیشتری تولید کنند.  
رئیس دانشگاه، در توضیح توسعه عمرانی دانشگاه باوجود تنگاهای اقتصادی افزود:  پروژه بیمارستان اسلامشهر، پس از حدود 15 سال توقف  دوباره از سرگرفته شده و فاز اول آن  تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد. همچنین رایزنی های خوبی در زمینه پروژه علوم اعصاب ایرانیان صورت گرفته که پس از تکمیل، این ظرفیت به دانشگاه اضافه می شود.  
دکتر قناعتی، مدیریت سلامت را یک امر تخصصی، پیچیده و نیازمند به دانش مدیریتی دانست و افزود: فردی که مسئولیت دانشگاه، دانشکده و دیگر سطوح مدیریتی را برعهده می گیرد باید از قبل  آموزش‌‌های لازم را ببینند تا با آگاهی کامل برنامه ها را پیش ببرد.  
رئیس دانشگاه با تاکید دوباره بر مدیریت مبتنی بر داده و شواهد علمی گفت: باید از توان نرم افزاری و سخت افزاری در ایجاد داشبوردهای مدیریتی بیش از پیش استفاده کنیم و شاخص محور حرکت کنیم.  
رئیس دانشگاه مقابله با فضای ناامیدی را در خانواده بزرگ دانشگاه ضروری دانست و افزود: پیشرفت ها و کارهای ارزشمندی که در معاونت های مختلف صورت گرفته نقش مهمی در ایجاد فضای امیدواری دارد.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,جلسات و نشست ها
  • کد خبر : 246167
سمیرا  کرمی
تهیه کننده

سمیرا کرمی

تصاویر

نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای هیئت علمی گروه بیهوشی و مراقبت‌های ویژه

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *