پیشگیری از بروز دیابت
دانستنی های دیابت

پیشگیری از بروز دیابت

جهت پیشگیری از دیابت نوع 2 و کاهش وزن، مقدار غذای مصرفی خود را کاهش دهید. غذاهای سالم را انتخاب کنید و هرروز کمی به فعالیت خود اضافه کنید تا به 30 دقیقه در روز برای دست‌کم 5 روز در هفته برسید.

راهنمای سفر ايمن برای افراد آسيب پذير

راهنمای سفر ايمن برای افراد آسيب پذير

افراد آسيب پذير حتما با يك «همراه» مطمئن، مراقب و آشنا با شرايط آنها سفر كنند و قبل از سفر از شرايط و امكانات محل اقامت و اسكان خود در مقصد كسب اطلاع كنند و با برنامه ريزي به سفر بروند.

راهنمای سفر سالم برای زائران اربعین حسینی

راهنمای سفر سالم برای زائران اربعین حسینی

عدم رعایت بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط می تواند باعث ایجاد بیماری در طول سفر شده و آرامش شما و همراهانتان را بر هم بزند. بنابراین قبل از شروع سفر و ترک خانه، در خصوص بیماری های مختلفی که ممکن است در سفرتان در معرض آن قرار بگیرید و همچنین در مورد اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز، با پزشک خود مشورت کنید.

آشنایی با فعالیت های گروه خودیاری

آشنایی با فعالیت های گروه خودیاری

یک برنامۀ خوبِ خودمراقبتی، همیشه گروهی دارد که باعث تاثیرگذاری بیشتر و موفقیت برنامه می شود. به همین خاطر است که برنامه های خوبِ خودمراقبتی، معمولاً یک جزء «تعامل گروهی» به ‌صورت گروه خودیاری دارند.

خیار معجزه ای برای سلامتی و زیبایی

خیار معجزه ای برای سلامتی و زیبایی

خيار گياهى علفى، داراى ساقه خوابيده، با بوته پيچك‏دار و گلهاى زرد رنگ درشت مى‏ باشد. تركيبات شيميايى خيار داراى ويتامين‏ هاى C, B, Aهمچنين منگنز، كربنات كلسيم، پتاسيم، گوگرد و موسيلاژ است.

داروهای گیاهی

داروهای گیاهی

طب گیاهی قدیمی ترین شکل درمان است که از سوی بشر شناخته شده و از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته است. اشتباه رایجی که در بین اکثر افراد وجود دارد، قایل نبودن تفاوت بین گیاهان دارویی و داروهای گیاهی است.

کوله پشتی سالم

کوله پشتی سالم

استفاده از کوله پشتی های غیراستاندارد یا نحوه استفاده نادرست از آن، با درد و آسیبهایی مثل کمردرد، شانه درد، تغییردر شیوه صحیح راه رفتن، حتی تغییر در ضربان قلب و ... همراه است و با توجه به آنکه دانش آموزان در سنین رشد قرار دارند، هرگونه آسیبی می تواند اثرات دراز مدت بر سلامتی آنها داشته باشد.