گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/10/23 - 07:11
  • تعداد بازدید خبر : 90
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
بیست و ششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی

پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه جایگاه نخست مرکز تحقیقات بالینی دارای ردیف مستقل بودجه کشور را کسب کرد

مراسم قدردانی از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه 22 دی ماه 99 برگزار شد و بار دیگر از مرکز تحقیقات غدد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه به عنوان مرکز تحقیقات بالینی برگزیده کشور دارای ردیف مستقل بودجه تقدیر شد و تندیس جشنواره به دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه اهدا شد.

168488.mp3 پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه جایگاه نخست مرکز تحقیقات بالینی دارای ردیف مستقل بودجه کشور را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، در این مراسم دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت کشور با اشاره به این که امروز بزرگترین اشکال در نظام پژوهش کشور این است که ما پژوهش و نگاه جستجو گر را فقط در دانشگاه دنبال می‌کنیم و از فرهنگ پژوهش در دوران کودکی و در مدرسه محروم هستیم گفت: باید بحث پژوهش را چند پله قبل از دانشگاه دنبال کنیم.

وی با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی در حیطه پژوهش تصریح کرد: در کشور‌هایی که سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی بالاست این مهم بالفعل شده است.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که پژوهش باید در جهتی باشد که به افزایش درآمد ملی سرعت بخشد بر لزوم همگرایی و پرهیز از رفتار جزیره ای در مراکز تحقیقاتی همسو تاکید کرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه دانشجویان ما باید طب سنتی را بشناسند، گفت: در دوران معاونت دکتر لاریجانی در معاونت آموزش  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موضوع تعریف واحدهای آموزشی جهت آشنایی دانشجویان با مکتوبات بازمانده از دانشمندان گذشته علوم پزشکی کشور در دستور کار قرار گرفت که در دوره معاونت دکتر حق دوست هم این مهم بخوبی دنبال میشود. دکتر نمکی در این مراسم بر حمایت از شرکتهای دانش بنیان و پارک های فناوری تاکید کرد.

توضیح اینکه پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران در 10 سال اخیر دستاورد های چشمگیری در حوزه پژوهش داشته است که از آن میان می توان به انتشار بیش از سه هزار مقاله تحقیقاتی در مجلات معتبر داخلی و خارجی اشاره کرد. شاخص H پژوهشگاه نیز طی سال های اخیر به 89 افزایش یافته و میزان استنادات نیز به حدود هفتاد هزار بار رسیده است.

 

  • گروه خبری : پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
  • کد خبر : 168488
خبرنگار
فيروزه  حاجي پور

فيروزه حاجي پور

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید