کد خبر: ٨٦٥٢١/ ١٩:٠٧ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 150
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری جلسه نهایی سازی برنامه EPIC (روش بهبود کیفیت مبتنی بر شواهد)
دکتر طاهری کارشناس اداره سلامت نوزادان وزارت متبوع گفت: وجود یک رویکرد سیستماتیک و پایدار برای بهبود کیفیت خدمات مراقبتی نوزادان به منظور دستیابی به سطح بالایی از کارایی، اثر بخشی و رضایت گیرندگان خدمت ضروری است.

این جلسه روز یک شنبه 25 فروردین 98 در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد و در آن کارشناسان اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت و معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی حضور داشتند.
دکتر طاهری کارشناس اداره سلامت نوزادان وزارت متبوع گفت: دوره نوزادی یکی از حساس ترین مراحل زندگی است و نوزادان در این مرحله بسیار آسیب پذیر بوده و مرگ و میر بالایی دارند. بر اساس اطلاعات و شاخص های سلامت نوزادان در سال های اخیر وجود یک رویکرد سیستماتیک و پایدار برای بهبود کیفیت خدمات مراقبتی نوزادان به منظور دستیابی به سطح بالایی از کارایی، اثر بخشی و  رضایت گیرندگان خدمت ضروری است. بر همین اساس تدوین روش اجرایی بهبود کیفیت مراقبت های نوزادی مبتنی بر شواهد در دستور کار اداره سلامت نوزادان وزارت متبوع قرار گرفته است.
دکتر طاهری به عنوان فوکال پوینت برنامه EPIC در ادامه افزود: از تمامی دانشگاهها ی علوم پزشکی انتظار می رود پس از ابلاغ روش مذکور در حوزه مراقبت های نوزادی داخل و خارج از بیمارستان مطابق دستورالعمل ها، راهنماهای بالینی و بسته های خدمتی اقدام کنند.
وی در پایان گفت: بهبود کیفیت فرآیندی است مستمر و درجریان که دستیابی به یک هدف زمینه ای برای دستیابی به اهداف بالاتر است.

خبرنگار: نجمه باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد